Головна » Архів матеріалів

Погожої вересневої днини у самому серці Львова – на площі Ринок – відбулося відкриття виставки знаних українських художників з Одеси Миколи та Алли Ворохтів під назвою «E pluribus unum» («З багатьох – єдине»).

Закарпатсько-одеське подружжя Ворохтів презентувало у Львові мистецьку виставку "З багатьох – єдине" (ФОТО)

Микола Ворохта – уродженець гуцульського Рахова, Заслужений художник України, член Спілки художників України, неодноразовий учасник міжнародних, республіканських та всеукраїнських виставок. Його роботи представлені у музеях  Одеси, Мукачевого, Ужгорода та Свидника (Словаччина). Також його творіння знаходяться  в 37 країнах світу у приватних колекціях. Його дружина Алла Ворохта – член НСХУ, неодноразовий учасник міжнародних та всеукраїнських художніх виставок, викладач рисунку в Одеському художньому училищі. Її картини зберігаються в у приватних колекціях 23 країн світу та у літературному музеї Одеси. 

Вітальним словом відкрив виставку академік Національної академії наук України, доктор історичних наук, директор Інституту народознавства НАНУ Степан Павлюк.

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 540 | Додав: Tall_Admin | Дата: 19.09.2016

В  рамках проведення XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю 04.09.2016 року в залі засідань Рахівської районної ради під головуванням  Дмитра Стефлюка та Яраслава Кікінчука відбулося спільне засідання  Управи ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщини» та Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщина  в  якому взяли участь  також представники Путильської, Верховинської, Надвірнянської та Рахівської  районних державних адміністрацій. Під час засідання обговорено ряд важливих питань пов’язаних з діяльністю Товариства та Асоціації.

 Зокрема: Заслухано інформацію голови ГО  Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» про підсумки діяльності товариства  за період після  позачергового IX з’їзду Товариства (21 06 2015р. м.Косів). Відзначено що в цей період здійснені певні організаційні заходи по розбудові Всеукраїнського товариства "Гуцульщина". Затверджено  та зареєстровано його новий Статут,  у сімнадцяти областях України створені відокремлені підрозділи Товариства. Відкрито сайт товариства  на якому поширюється інформація про його діяльність, культуру, побут і традиції Гуцульщини.  Також піднімаються актуальні питання економічного та соціального розвитку гуцульського краю.  У м.Івано-Франківську відкрито офіс Всеукраїнського товариства та його міського підрозділу. Виділені приміщення для роботи товариств в містах Надвірна,  Косів та Вижниця. У селищі Верховина розпочато роботу по облаштуванню Гуцульської світлиці в якій буде розміщена експозиція про історію створення товариства  Гуцульщина та проведення Міжнародних Гуцульських фестивалів. 

В цей період головними подіями нашої діяльності було проведення   Міжнародних конференцій та Міжнародних Гуцульських  фестивалів в м.Надвірна та Рахів. Ці заходи безперечно проводяться при підтримці органів виконавчої  влади та місцевого самоврядування регіону Гуцулщини.  Йшла також мова про видання щомісячного інформаційного вісника Гуцульщини.

 Про необхідність активізації спільної роботи  Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщина та Управи товариства наголосив її голова Ярослав Кікінчук, який акцентував увагу на тому, що саме завдяки такої співпраці вдалось вирішити ряд важливих питань для регіону Гуцульщини.  Учасники засідання  вирішили найближчим часом провести спільне засідання Асоціації та Управи товариства на яке запросити Народних депутатів України обраних від гуцульського регіону на якому прийняти звернення до Кабінету Міністрів України та відповідних парламентських комітетів щодо забезпечення виконання  в повному обсязі Закону України про «Статус гірських населених пунктів в Україні» та Указу Президента України від 02. 09. 2009р. «Про збереження та популяризацію гуцульської культури.

 

   Прес центр XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю.

Категорія: Новини Галицької Гуцульщини | Переглядів: 494 | Додав: Tall_Admin | Дата: 14.09.2016

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 485 | Додав: Tall_Admin | Дата: 13.09.2016

         У верхів’ях річки Тиси та приток розташований Рахівський район. Немов на варті спокою зелених лісів, полонин та долин стоять карпатські вершини: грізний Петрос, ніжна Близниця, суворий Піп Іван, величава Говерла – найвища гора в Українських Карпатах. Рахів називають столицею закарпатських гуцулів, або гуцульським Парижем. У цьому мальовничому краї живуть багаті своєю культурою, духовні і славні гуцули Рахівщина була серед тих, хто 23 роки тому започаткував гуцульський фестиваль. І ось уже вчетверте 02-04 вересня рахівчани скликали до себе гуцулів усього світу на ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль.

          Розпочинався фестиваль традиційно Міжнародною науково-практичною конференцією «Екологічні та соціально-економічні аспекти розвитку прикордонних  територій Мараморощини». На конференції  не лише виступали науковці, а відбувалися обміни думками щодо подальшого соціально-економічного і духовного розвитку гуцульського краю.

далі ...

Категорія: Новини Буковинської Гуцульщини | Переглядів: 561 | Додав: Tall_Admin | Дата: 10.09.2016

  3-4 вересня 2016 року  аматори Вижниччини взяли участь у XXIII Міжнародному Гуцульському фестивалі.

  Вижницький район був представлений 156 учасниками і вдало презентував аматорське мистецтво на сценах Рахівщини. За результатами оцінювання журі визначило наступні місця:

Гран-прі – Народний аматорський театр Вижницького РБНТД  (режисер театру – Михайло Ковалюк),уривок з вистави «Ромео і Жасмін» за однойменною п’єсою Олександра Гавроша.

I місце – Михайло Ковалюк (режисер театру Вижницького РБНТД ) за  виконання гуморески  «Гуцульський суд».

I місце – Майстер народної творчості Бенько Галина Тарасіна, художня обробка дерева.

II місце – Народний аматорський чоловічий хор Іспаського СБНТД, керівник Сергій Глушківський, «Пісня про Лук’яна Кобилицю», «В’язанка українських народних пісень».

II місце – Народний аматорський вокальний ансамбль «Перлина Карпат», керівник Мирослава Черней, музика О. Бец, вірш С. Майданської «Сопілка» та Філарет Колесса «Коломийки».

III місце – Народний аматорський ансамбль танцю «Черемшина» Вашківецького МБНТД, керівник Орест Сірецький , «Гуцульські візерунки», «Буковинський святковий».

III місце – Народний аматорський фольклорно – етнографічний колектив «Банилівська толока», Банилівський НД, керівник Микола Мазуряк, «Єрмарок перед храмом».

III місце – Майстер народної творчості Андрицуляк Наталія Онуфріївна, вишивка.

Подяками відзначено: дует «Два крила» Іспаського БК; Анастасія Бойчук, Мигівський СБНТД; Надія Андрюк, Вижницький РБНТД; фольклорно – етнографічний колектив «Бабинські свашки» клубу с. Бабино, керівник Фрозина Вірста; Юрій Фейчук, Вижницький РБНТД; Михайло Горюк,

м. Вижниця (фотомистецтво); Ганна Ватаманюк (бісероплетіння).

  В рамках виїзних концертів творчих колективів у населені пункти Рахівщини, учасники «Банилівської толоки», «Перлини Карпат», солісти-вокалісти  Надія Андрюк, Анастасія Бойчук, керівник НАТ Михайло Ковалюк дали чудовий концерт у с. Ясіня.

  Делегація від району: Руслан Сенчук – голова Вижницької РДА, Михайло Андрюк – голова Вижницької районної ради, Василь Марчук – голова РО «Гуцульщина», Наталія Додяк – начальник відділу культури Вижницької РДА

  Відділ культури дякує за підтримку та сприяння відділу освіти, районній державній адміністрації, районній раді, сільським, селищним головам та водіям шкільних автобусів: І. Пенюку, П. Орловському, Д. Петрейку,

М. Михайлюку, В.Бондаренку, В. Дмитрюку.

Категорія: Новини Буковинської Гуцульщини | Переглядів: 489 | Додав: Tall_Admin | Дата: 09.09.2016

« 1 2 ... 81 82 83 84 85 ... 92 93 »