Головна » Архів матеріалів
Гуцульські трембітарі встановили новий національний рекорд України

УЖГОРОД-КИЇВ. 3 вересня. УНН. Сьогодні, 3 вересня, у рамках XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю, який розпочався у місті Рахів Закарпатської області, було встановлено новий національний рекорд “Найбільша кількість трембіт на одній локації”, передає кореспондент УНН.

Так, 56 гуцульських трембітарів заграли на відкритті XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю, що вже вчетверте проходить у високогірному Рахівському районі Закарпаття, чим встановили новий національний рекорд України. Рекорд внесли до Реєстру національних рекордів України.

Трембітарі Закарпатської, Чернівецької, Львівської та Івано-Франківської областей супроводжували святкову ходу з центра міста Рахів до гори Буркут, де відбувалися основні заходи. Протягом ходи у різних частинах міста лунали урочисті фанфари народних музик.

Як повідомили кореспонденту УНН, наймолодшому трембітарю Івану виповнилося всього 6 років. Вже рік він опановує гру на металевій крученій трембіті, і цього року це була його перша участь у такому масштабному заході.

Завтра ж, 4 вересня, свято продовжиться у форматі ХVI гастрономічного фестивалю-ярмарку “Гуцульська бриндзя”.

Як повідомляв УНН, Міжнародний гуцульський фестиваль розпочався на Закарпатті.

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 558 | Додав: Tall_Admin | Дата: 03.09.2016

З 29 вересня фільм режисера Остапа Костюка «Жива ватра», знятий за підтримки Держкіно України, виходить у широкий прокат.

Це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.

«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих...», - описує тему фільму режисер Остап Костюк.

Фільм об’їхав понад 20 кінофестивалів світу, отримав ряд престижних відзнак, зокрема спеціальний приз журі на Міжнародному фестивалі документального кіно Hot Docs – найбільшому північноамериканському форумі неігрового кіно.

Українська прем'єра стрічки відбулася у рамках Міжнародного кінофестивалю «Молодість». Спеціальний показ пройшов на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

За матеріалами прес-служби Держкіно.

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 551 | Додав: Tall_Admin | Дата: 01.09.2016

            Прийми ж сей спів, хоч тугою повитий,

Та повний віри; хоч гіркий, та вільний,

Твоїй будущині задаток, слізьми злитий,

Твойому генію мій скромний дар весільний

27 серпня Верховинщина, разом із усією Україною відзначила 160-ту річницю  з дня народження Івана Яковича Франка, людини, яка своїм живим сяйвом світить і гріє крізь століття…

Великий Каменяр, Український Мойсей, Вічний революціонер, Велетень думки і праці. Його твори – в кожній хрестоматії. Його портрет – на 20 гривневій купюрі. Його іменем названі вулиці й площі, університети й театри, міста і села, навіть  наша область  - Івано-Франківська!

далі >

Переглядів: 466 | Додав: Tall_Admin | Дата: 31.08.2016

Дмитро Стефлюк: З усіх субетнічних груп в Україні гуцули чи не найкраще зберегли свою автентичність

Василь МОРОЗ

 

 Минуло більше року, відколи Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» очолює Дмитро Стефлюк, один із його фундаторів, багатолітній керівник різних гілок влади на Верховинщині, а нині — заступник директора Національного природного парку «Верховинський». Ми запросили його на розмову про гуцульський фактор.

- Дмитре Петровичу, коли ви стали до керма «Гуцульщини», то, мабуть, плекали певні задуми щодо діяльності товариства.
— Мої задуми не виникли з моменту обрання мене на цю посаду. Вони й не відрізнялися від планів правління товариства, до якого я входив і доти, котрі ми давно виношували. і вони мовби сфокусовані в головному нашому завданні, — на постійному розширенні мережі філій «Гуцульщини». Власне, й так за чверть з гаком століття з невеличкої організації у самій Верховині, яку очолив тодішній редактор газети «Верховинські вісті» світлої пам’яті Дмитро Ватаманюк, перший і незмінний упродовж 25 років керівник «Гуцульщини», товариство значно розрослося. Скрізь, де проживають гуцули, а це не лише Косівщина та частини Коломийщини і Надвірнянщини з Яремчанською зоною, а й Рахівський та Путильський і Вижницький райони відповідно на Закарпатті й Буковині, виникли свої структури «Гуцульщини».

читати далі >

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 616 | Додав: Tall_Admin | Дата: 19.08.2016

IMG_9817Міжнародний гуцульський фестиваль – це фольклорно-етнографічний захід, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини. Вперше гостей зустрічала Верховина у 1991 році. Гуцульский фестиваль існує з часів української незалежності.

Наприкінці минулого тижня в Рахівській районній державній адміністрації під керівництвом голови РДА Павла Басараби, відбулась нарада стосовно організації та проведення ХХІІІ Міжнародного гуцульського фестивалю, на яку було запрошено представників державних адміністрацій гуцульських районів і районних товариств ,,Гуцульщини”.

читати далі >

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 597 | Додав: Tall_Admin | Дата: 17.08.2016

« 1 2 ... 83 84 85 86 87 ... 92 93 »