Голова Громадської організації  Всеукраїнське товарство «Гуцульщина»

Дмитро Петрович Стефлюк

Народився 22 червня 1951 року в селі Верхній Ясенів  Верховинського району Івано- Франківської області. Закінчив Лвівський зооветеринарний інститут та Чернівецький державний університет імені Федьковича. За освітою кваліфікацією зооінженер та юрист.  З 1978 по 1985рік голова Верхньоясннівської сільської ради.   У 1988---2011 роках — голова і заступник голови Верховинської районної ради. Із 2011 року - заступник директора НПП «Верховинський» із наукових питань.

2000-2011 роки—голова Асоціації місцевого самоврядування Гуцульського регіону. У 2005- 2006 роках брав активну участь у заходах щодо збереження цілісності гірських районів Гуцульщини під час спроби проведення урядом України адміністративно - територіальної реформи. У 2009 році очолювана ним Асоціація провела значну роботу по збереженню Закону України  «Про статус гірських населених пунктів України».

У лютому 1990 року на установчій конференції у Верховині, брав активну участь у закладені основ новітньої національно -  патріотичної організації товариства «Гуцульщина».

На ІХ-му позачерговому з'їзді Всеукраїнського об'єднаного товариства «Гуцульщина», котрий проходив 21 червня  2015 року , який прходив у місті Косові, представники десяти осередків Прикарпаття, Буковини, Закарпаття, Львівщини обрали головою - Дмитра Стефлюка.

- Із приводу мого обрання, то я щиро і глибоко вдячний усім, хто мені довірив цю місію. Адже усвідомлюю, яка на мене лягає велика відповідальність перед гуцулами, перед Гуцульським краєм. Хоча це і громадська діяльність, але вона є непростою, адже вимагає всестороннього охоплення: культурологічного та мистецького поступу, із врахуванням соціального та економічного розвитку. Тож чітко розумію, яка непроста робота - забезпечити виконання та реалізацію тих намірів та завдань, які обговорювалися на позачерговому з'їзді.

Головне — не втратити надбання Товариства, котрі зроблені за 25 років. Зберегти і примножити їх новими добрими справами.

Сьогоднішній час вимагає нових кроків та підходів. Головним завданням є більш чітко організувати структурну розбудову нашого Товариства. Будемо працювати над тим щоб воно одержало статус Всеукраїнського. Для цього необхідно збільшити кількість його філій та представництв в різних регіонах України та за кордоном. При цьому часто виникає питання хто може бути членом Товариства ?. На мою думку це люди, які визнають себе Гуцулами, свято бережуть наші традиції, побут і культуру. Примножують творчі та мистецькі надбання. Працюють на благо соціально—економічного розвитку Гуцульщини та України. Членами також можуть бути підприємства, установи та інші субʼєкти, які підгримують наш Статут. Наступне завдання — це забезпечити поступ культурологічної діяльності. Не бути осторонь тих справ, які відбуваються в державі. За нами стоїть велика сила супетнічної групи населення України - гуцулів.