Головна » Архів матеріалів

Управа Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» вітає жителів краю з прийняттям Верховною Радою України 17.07.2020 року Постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів», якою передбачено збереження на більшості території Гуцульщини існуючого адміністративно-територіального устрою. Зокрема утворення Верховинського, Вижницького, Косівського, Надвірнянського та Рахівського районів. Такий підхід забезпечить подальший комплексний розвиток підвідомчих територій, збереження автентичної та популяризації сучасної гуцульської культури, сприятиме поліпшенню умов життя горян.

Висловлюємо щиру подяку Народним депутатам України, керівникам органів місцевого самоврядування, депутатам обласних, районних, міських, селищних та сільських рад, головам районних та міських товариств «Гуцульщина», громадським організаціям та всім небайдужим активістам за наполегливу працю по відстоюванню інтересів жителів гірського краю.

 Віримо, що Гуцульські райони житимуть - і люди господарюватимуть на своїй Богом обдарованій Українській землі.

 

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 218 | Додав: Tall_Admin | Дата: 17.07.2020

Дячук Михайло Дмитрович - заслужений лікар України,  тривалий період  очолював Путильську Центральну  районну лікарню, був депутатом п’яти скликань Путильської районної ради, брав активну участь у роботі Товариства Гуцульщина.

 Управа Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина» глибоко сумує з приводу непоправної втрати та висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.

Категорія: Новини Буковинської Гуцульщини | Переглядів: 250 | Додав: Tall_Admin | Дата: 07.07.2020

 22 травня святкує 60-літній ювілей заслужена майстриня народної творчості Марія Миколаївна Стефак із Рунгурів Коломийського р-ну, яка прославилася на увесь світ виробами свого ткацького верстата: унікальними вишиванками, барвистими рушниками, крайками і запасками, які з гордістю носять українці як у рідному краї, так і в  різних країнах світу, куди їх закинула доля.  Чимало молодих пар пішли під вінець у вишитих строях Марії Стефак. Вона ткала рушники для учасників Національного заслуженого академічного ансамблю ім.Г.Верьовки, костюми для солістів ансамблю "Гопак", для багатьох відомих співаків. Виткана  сорочка за мотивами борщівської вишивки на виставці в Києві була визнана найкращим твором 2010 року, а про тематичні рушники Марії Стефак, виткані за мотивами українських пісень та колядок, знято не один сюжет на Івано-Франківському, Чернівецькому та Київському телебаченні, бо це справді "нове слово" у народному прикладному мистецтві, коли кожен  узір на полотні передає рядки пісенного твору. Таким є авторський винахід Марії Стефак, недаремно її прийняли до Національної спілки народних майстрів України ще в 1995 році, а в 2009 удостоїли звання заслуженого майстра народної творчості.

далі ...

Категорія: Новини Галицької Гуцульщини | Переглядів: 406 | Додав: Tall_Admin | Дата: 21.05.2020

У Львові друкують перший тираж книги «Етнологія Гуцульщини: фольклор і обрядовість» авторства знаної не лишень у Косові письменниці, етнологині і редакторки Аделі Григорук.
252 сторінки, майже 200 фото і стільки ж персоналій – такі, так би мовити, параметри цього ошатного видання. Однак головне у книзі – зміст, наративи і візії, заглиблення у незмірний Гуцульський Світ. Його, цей Світ, авторка знає чи не достеменно: фахово подає ґрунтовний матеріал про багатовіковий досвід і традиції культури українського населення Східних Карпат – гуцулів, які відзначаються яскравою етнографічною самобутністю, своєрідним комплексом ментальних рис і оригінальним типом національного світобачення, що знайшло своє відображення в гуцульському фольклорі та обрядовості.
Як зазначив редактор і видавець книги Олександр Масляник, читач отримає унікальну можливість систематичного пізнання Гуцульського світу для наповнення духовного життя яскравими національними рисами, творення модерного мистецтва і культури зі збереженням народних скарбів.
Книга адресована усім тим, хто цікавиться гуцульською народною культурою, стане у пригоді учням загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, студентам гуманітарних спеціальностей ВНЗ, учителям, керівникам гуртків, педагогам-організаторам, викладачам.
Незабаром книгу можна буде придбати через громадських озповсюджувачів і у районних товариствах «Гуцульщина».
Маємо надію, що частину тиражу буде закуплено для бібліотек гуцульських районів.
Олена ДЗЮБА
Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 263 | Додав: Tall_Admin | Дата: 07.05.2020

В сімдесять розквітає життя,

І душа, наче пташка, співає!

І хоч в юність нема вороття,

Та у серці вона оживає!

Хай у житті Вашім завжди буде літо,

А якщо осінь – то тепла й золота!

Нехай у гості їдуть завжди діти,

Хай сміх і радість на подвір’ї не стиха!

Нехай рясні дощі несуть для Вас здоров’я,

Проміння сонячне цілує у вуста!

Нехай онуки зігрівають Вас любов’ю,

Бажаєм довгого й щасливого життя!

Грані таланту художника

Антона Григорука

Знайомство із доробком Антона Григорука відкриває можливість проникнути в особливу духовно-естетичну сферу, де панує гармонія, злагодженість усіх сторін буття, де відчувається прагнення автора подарувати людям щось таке, що їм іще не відоме або чого вони за щоденними клопотами не помічають. Кожна робота віддзеркалює поетичність душі, непересічність натури, а його індивідуальна мистецька система тотожна тим уявленням про красу світу, своєї Вітчизни та її культури й історії, за якими творчість художника кваліфікується як суттєво українська за змістом і формою національного світогляду.

2

Сфера образотворчої діяльності Антона Григорука достатньо широка. Насамперед — це акварельний та олійний живопис: пейзажі, портрети, натюрморти,жанрові композиції. А ще — книжкова і станкова графіка, ілюстрування книг для дітей, монументальна творчість. Його життя — 50 років педагогічної і творчої роботи — це немовби щире освідчення в безмежній і безкорисливій любові до своєї землі, її людей, до України, плекання молодого покоління художників, які своєю мистецькою працею прославлятимуть рідну Батьківщину у себе вдома й у близьких та далеких земних світах.

Він з тих митців, які постійно гостро відчувають внутрішній зміст і необхідність творення для здійснення мети і свого покликання.

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 367 | Додав: Tall_Admin | Дата: 05.05.2020

« 1 2 3 4 5 6 ... 92 93 »