Головна » Новини Закарпатської Гуцульщини

IMG_9817Міжнародний гуцульський фестиваль – це фольклорно-етнографічний захід, який проходить щорічно в одному з міст Гуцульщини. Вперше гостей зустрічала Верховина у 1991 році. Гуцульский фестиваль існує з часів української незалежності.

Наприкінці минулого тижня в Рахівській районній державній адміністрації під керівництвом голови РДА Павла Басараби, відбулась нарада стосовно організації та проведення ХХІІІ Міжнародного гуцульського фестивалю, на яку було запрошено представників державних адміністрацій гуцульських районів і районних товариств ,,Гуцульщини”.

читати далі >

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 390 | Додав: Tall_Admin | Дата: 17.08.2016

XXIII Міжнародний Гуцульський фестиваль і ХVI гастрономічний фестиваль-ярмарок ,,Гуцульська бриндзя” проведуть 2 – 4 вересня 2016 року у місті Рахів.

Традиційно фестиваль відбувається у восьми гуцульських районах Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей, а саме: Путильському, Вижницькому, Яремчанському, Верховинському, Надвірнянському, Коломийському, Косівському і Рахівському.

Рахівщина прийматиме гостей вже вчетверте.

У фестивалі візьмуть участь самодіяльні мистецькі колективи гуцульського регіону, які змагатимуться за першість на семи сценах у декількох жанрах: пісенному, музичному, театральному, хореографічному. Райони представлять для участі колективи, основу репертуару яких складають співанки, коломийки, пісні і танці, драматичні твори, сюжети відеофільмів з життя гуцулів.

читати далі >

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 552 | Додав: Tall_Admin | Дата: 15.08.2016

Видавництво «Тиса» щойно видало книжку «Рахівщини славні імена» про знакових уродженців району, які своєю діяльністю примножили минулу і нинішню славу нашого краю.

На Закарпатті під однією палітуркою зібрали "Рахівщини славні імена" (ФОТО)

Серед славетних імен – президент Гуцульської Республіки Степан Клочурак і районний командант Карпатської Січі Павло Волощук, перший міністр транспорту Орест Климпуш і міністр оборони, маршал Китаю Іриней Фендь, український письменник-сатирик Іван  Рознійчук (Марко Бараболя) і видатний закарпатський вчений Микола Грицак, генерал-полковник Іван Руснак і  підпільник ОУН Іван Мирон,  композитор Микола  Попенко і видатний живописець Йосип Бокшай, Герой України Петро Гаджа і Герой Радянського Союзу Олекса Борканюк, доктор біологічних наук, професор Федір  Гамор і еколог, член Угорської та Австрійської академій наук Янош Балог, священномученик єпископ Теодор Ромжа і православний святий Алексій Карпаторуський (Олександр Кабалюк), перший побратим Олекси Довбуша Іван Рахівський і діяч Гуцульської республіки та посол Сойму Карпатської України  Дмитро Німчук, єпископ  греко-католицької митрополії в Піттсбурзі Данило Іванчо і учений-просвітянин та культурний діяч Іван Жеґуц з Мюнхена, заслужений учитель України Ганна Антосяк і відомий краєзнавець та педагог Микола Ткач, Заслужений художник України Микола Ворохта і Заслужений журналіст України Олександр Масляник, поет Василь Кухта і скульптор Юрій Гав’юк, футболіст, майстер спорту міжнародного класу Іван Яремчук і Заслужена артистка України Галина Грегірчак, вчений-талмудист Девід Вайс Галівні та інші наші видатні земляки.

читати далі >

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 356 | Додав: Tall_Admin | Дата: 15.08.2016

Рахівщина запрошує на XXIII Міжнародний Гуцульський фестиваль і ХVI гастрономічний фестиваль-ярмарок ,,Гуцульська бриндзя”!

Програма XXIII Міжнародного Гуцульського фестивалю і ХVI гастрономічного фестиваль-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя”

 
Світлина від XXIII Міжнародний Гуцульський фестиваль.
Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 464 | Додав: Tall_Admin | Дата: 12.08.2016

« 1 2 ... 11 12 13 14 »