Головна » 2016 » Серпень » 15 » На Закарпатті під однією палітуркою зібрали "Рахівщини славні імена" (ФОТО)
12:18
На Закарпатті під однією палітуркою зібрали "Рахівщини славні імена" (ФОТО)

Видавництво «Тиса» щойно видало книжку «Рахівщини славні імена» про знакових уродженців району, які своєю діяльністю примножили минулу і нинішню славу нашого краю.

На Закарпатті під однією палітуркою зібрали "Рахівщини славні імена" (ФОТО)

Серед славетних імен – президент Гуцульської Республіки Степан Клочурак і районний командант Карпатської Січі Павло Волощук, перший міністр транспорту Орест Климпуш і міністр оборони, маршал Китаю Іриней Фендь, український письменник-сатирик Іван  Рознійчук (Марко Бараболя) і видатний закарпатський вчений Микола Грицак, генерал-полковник Іван Руснак і  підпільник ОУН Іван Мирон,  композитор Микола  Попенко і видатний живописець Йосип Бокшай, Герой України Петро Гаджа і Герой Радянського Союзу Олекса Борканюк, доктор біологічних наук, професор Федір  Гамор і еколог, член Угорської та Австрійської академій наук Янош Балог, священномученик єпископ Теодор Ромжа і православний святий Алексій Карпаторуський (Олександр Кабалюк), перший побратим Олекси Довбуша Іван Рахівський і діяч Гуцульської республіки та посол Сойму Карпатської України  Дмитро Німчук, єпископ  греко-католицької митрополії в Піттсбурзі Данило Іванчо і учений-просвітянин та культурний діяч Іван Жеґуц з Мюнхена, заслужений учитель України Ганна Антосяк і відомий краєзнавець та педагог Микола Ткач, Заслужений художник України Микола Ворохта і Заслужений журналіст України Олександр Масляник, поет Василь Кухта і скульптор Юрій Гав’юк, футболіст, майстер спорту міжнародного класу Іван Яремчук і Заслужена артистка України Галина Грегірчак, вчений-талмудист Девід Вайс Галівні та інші наші видатні земляки.

Їх немало, тих, хто своєю багаторічною працею прославляв рідні села, присілки, урочища,  районний центр. У світах далеких і близьких вони ніколи не забували про вітцівщину. Як розповів один з авторів книжки, кандидат історичних наук, знаний краєзнавець Микола Волощук, важко було з достойних (а їх тисячі!) вибрати най-, най-. У передмові автори звернулися до краян із закликом продовжити пошук славних імен і подавати до нової доповненої збірки матеріали про знаних і призабутих видатних уродженців Рахівщини.

У планах видавництва - ще одна книга, яку буде присвячено тим видатним постатям, які приїхали сюди з інших регіонів  і прославили Рахівщину своїми многотрудними діяннями. 

 

Анна Грапенюк для Закарпаття онлайн

Категорія: Новини Закарпатської Гуцульщини | Переглядів: 317 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0