Головна » 2016 » Вересень » 03

Слава Ісусу Христу!

       Ваше преосвященство, поважна президія, шановна гуцульська громада та наші гості. Від імені Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» щиро вітаю Вас на гостинній Рахівщині, де ми зібрались на черговий ХХІІІ Міжнародний Гуцульський фестиваль. Історія гуцульських фестивалів розпочалась у жовтні 1990 року у селі Верхній Ясенів Верховинського району за рік до проголошення Незалежності України. На всіх етапах розбудови нашої держави фестивальний рух сприяв утвердженню національної свідомості і відповідальності в розбудові України, її багатонаціональної культури, традицій, розвитку прикладного мистецтва та народної творчості. В роботі фестивалів приймали участь президенти, міністри, політичні та громадські діячі, багато численні гості гуцульських товариств з Румунії, Польщі, Чехії, Великобританії, США та багатьох інших країн, що сприяло налагодженню міжнародних економічних та культурних зв’язків.  На нинішньому фестивалі присутні гості з багатьох країн, зокрема: Румунії, Чехії, Польщі, Литви, Молдови, а також наші побратими лемки та бойки.  Ми щиро вдячні за  провдену роботу по підготовці фестивалю головам Рахівських районної держаної адміністрації  Павлу Басарабі та районної ради  Василю Дану. Голові Закарпатської обласної держаної адиміністрації Генадію Москалю який є почесним гостем нашого фестивалю.

        Головним меседжом нинішнього як минулорічного фестивалю, що проходив  в м. Надвірна є патріотична тематика, яка протягом багатьох століть на прикладі опришківських рухів, січових стрілців воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні, учасників АТО допомагала і допомагає гуцулам та іншим нашим побратимам боротись за волю і незалежність з різними ворогами та поневолювачами. Це особливо стосується Закарпаття. Зокрема славної Рахівщини де в Ясіні 1918 року була проголошена Гуцульська Республіка, а пізніше у 1939 році у м. Хусті проголешена Карпатська Україна. Основним завданням яких була розбудова великої незалежної української держави.

         Особливо актуальним є наше сьогодення, коли Україна веде збройну боротьбу з терористами на сході України.  Пам'ять про загиблих героїв завжди буде жити в наших серцях.

         Бажаю всім творчим колективам, майстрам народної творчості та прикладного мистецтва Гуцульщини успішно виступити, одержати перемоги та стати лауреатами фестивалю і цим підтримати нашу боротьбу за розбудову Європейської України.

                  Закувала зозуленька, гей на полонині.

         Слава нашій Гуцульщині,

         Слава Україні!

 ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль оголошую відкритим.

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 315 | Додав: Tall_Admin | Дата: 03.09.2016

Гуцульські трембітарі встановили новий національний рекорд України

УЖГОРОД-КИЇВ. 3 вересня. УНН. Сьогодні, 3 вересня, у рамках XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю, який розпочався у місті Рахів Закарпатської області, було встановлено новий національний рекорд “Найбільша кількість трембіт на одній локації”, передає кореспондент УНН.

Так, 56 гуцульських трембітарів заграли на відкритті XXIII Міжнародного гуцульського фестивалю, що вже вчетверте проходить у високогірному Рахівському районі Закарпаття, чим встановили новий національний рекорд України. Рекорд внесли до Реєстру національних рекордів України.

Трембітарі Закарпатської, Чернівецької, Львівської та Івано-Франківської областей супроводжували святкову ходу з центра міста Рахів до гори Буркут, де відбувалися основні заходи. Протягом ходи у різних частинах міста лунали урочисті фанфари народних музик.

Як повідомили кореспонденту УНН, наймолодшому трембітарю Івану виповнилося всього 6 років. Вже рік він опановує гру на металевій крученій трембіті, і цього року це була його перша участь у такому масштабному заході.

Завтра ж, 4 вересня, свято продовжиться у форматі ХVI гастрономічного фестивалю-ярмарку “Гуцульська бриндзя”.

Як повідомляв УНН, Міжнародний гуцульський фестиваль розпочався на Закарпатті.

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 313 | Додав: Tall_Admin | Дата: 03.09.2016