Головна » 2016 » Вересень » 06

Як в Рахові проходить Міжнародний гуцульський фестиваль3-го вересня, в Рахові відбувся  XXIII Міжнародний гуцульський фестиваль. Розпочалося свято урочистою ходою містом до основної сцени фесту – амфітеатру "Буркут".

Фестивальна колона була сформована із районів гуцульських регіонів Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.  Від Верховинського району колону очолили: голова райдержадміністрації Олег Лютий, голова районної ради Іван Шкіндюк. Також в урочистій ході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Скуматчук, заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук, заступник начальника управління культури  Івано-Франківської облдержадміністрації Мирослава Корнелюк, голова районного товариства «Гуцульщина» Михайло Нечай, начальники відділів райдержадміністрації та районної ради, депутатський корпус районної ради, члени районного товариства «Гуцульщини», колективи художньої самодіяльності району та майстри декоративно-вжиткового мистецтва.

Фестиваль урочисто відкрили: голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк та голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

Розпочався фестиваль із того, що "Про Захід", встановив Національний рекорд України. На одній локації зібралася найбільша кількість трембітарів, які разом заграли на трембітах. А власне 56 трембітарів. Після того, як запалала полонинська ватра, розпочався власне конкурс. Фестивальні майданчики були розташовані у кількох місцях Рахова, і на кожній сцені між собою змагалися виконавці та художні колективи. На площі перед будинком культури розташувалася виставка-ярмарок декоративно-вжиткового мистецтва.

Загалом, Рахів в цей день виглядав як справжня столиця гуцульського фесту: таку кількість гуцулів у етнічному одязі, ще й здебільшого автентичному, не часто побачиш в одному місці. Просто на вулицях грали музики, розспівувалися пісні та навіть танцювали.

читати далі >

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 302 | Додав: Tall_Admin | Дата: 06.09.2016