Головна » Статті » Різне

Поважному гуцулові спокій тільки сниться

Днями професор кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, кандидат юридичних наук, перший голова Верховинської районної організації НРУ , член ради Івано-Франківського відділення Всеукраїнського товариства “Гуцульщина» Михайло ОСЛАВСЬКИЙ святкував своє 70-річчя.

Народився ювіляр у селі Верхній Ясенів, у сім’ї колишнього вояка УПА. Вищу юридичну освіту здобув у Іркутську, і у1975 році повернувся в Україну.

В 1990 році організував і очолив районну організацію НРУ. Під його керівництвом проводилась активна робота за утвердження української державності в протистоянні з комуністичним режимом, проведено чимало політичних акцій на теренах краю. Михайло Іванович - один з перших борців на Верховинщині за незалежність України. його настирливість, відповідальність у політичній діяльності високо цінив В’ячеслав Чорновіл, з яким його роками єднала міцна дружба і тісна співпраця.

В 1991 році від демократичного блоку Михайла Івановича обрано заступником голови райвиконкому, пізніше - заступником представника Президента в районі та заступником голови РДА. Всебічно проявлені національні і духовні переконання послужили тим демократичним змінам і діям, які відбувались на той час як в Україні, області, так і в районі (встановлення хреста біля приміщення райкому партії, перейменування вулиць, знесення пам’ятника Леніну, розкопки і перепоховання жертв комуністичного режиму і вояків УПА, освячення застав району, утвердження духовності, усунення міжконфесійних протистоянь і ще багато інших справ).

В 1991 році закінчив аспірантуру Київського національного університету ім. Т. Шевченка, захистив кандидатську дисертацію і здобув ступінь кандидата юридичних наук. Працював доцентом кафедри конституційного права юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. В 1994 році його обирають головою міської організації НРУ, яку він очолював до 1997 року.

З 1996 року - викладач Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, з 1998 року - зав. кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Юридичного інституту ПНУ ім. В. Стефаника.

У 2004 році організував і очолив Івано-Франківське крайове козацьке товариство «Прикарпатська Січ».

В 2001 році в рідному селі збудував за власні кошти каплицю Божої Матері.

За активну допомогу в розбудові Української греко-католицької церкви в 2004 році Папа Римський Іван Павло ІІ нагородив Михайла Івановича лицарським званням і орденом «Григорія Великого».

У 2004 році за ініціативи Михайла Івановича освячено місце під забудову козацької церкви та закладено капсулу у фундамент храму Чудотворця Святителя Миколая в селі Мазепинці Білоцерківського району на Київщині, а в 2007 році урочисто відкрито й освячено храм, який звели гуцульські майстри.

У 2007 році збудував усипальни­цю гетьману Івану Виговському в Манявському Скиті, яку урочисто освятив Патріарх Філарет.

За заслуги перед Українською православною церквою Київського патріархату за всі ці роки подвижницької діяльності Патріарх Філарет нагородив Михайла Івановича шістьма орденами. У 2006 році за жертовну працю і заслуги перед церквою нагороджений відзнакою Івано-Франківської єпархії УАПЦ - орденом св. апостола Андрія Первозванного і ступеня.

За високі здобутки на науковій ниві в 2006 році удостоєний звання заслужений юрист України. Нагороджений орденом «За заслуги» III ст., багатьма медалями та грамотами органів державної та виконавчої влади області та району, а саме «За заслуги перед Прикарпаттям», «За заслуги перед Верховинською громадою», трьома орденами Українського козацтва. З нагоди 70-річчя нагороджений Почесною медаллю заслужений Гуцул України та подякою Управи Товарства.

Бере активну участь у громадсько-політичному житті.

Нехай прийдешні роки принесуть Михайлу Івановичу добро і радість, мир і спокій, достаток і ще більше визнання, а невтомна праця сприятиме розбудові рідної України.

 

Василь Нагірняк

заслужений журналіст України

Категорія: Різне | Додав: Tall_Admin (15.06.2016)
Переглядів: 383 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0