Головна » 2017 » Липень » 24 » У Надвірній відкрили світлицю гуцулів
17:29
У Надвірній відкрили світлицю гуцулів

  
Голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз побував на відкритті та освяченні світлиці Надвірнянського відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».
Захід розпочався з освячення приміщення, який здійснили о. Іван Гедзик та о. Михайло Мільчаковський УГКЦ. 
Голова РДА Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович разом з головою Надвірнянського відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Романом Гурмаком розрізали стрічку. 
Після відкриття гості мали можливість побачити світлини людей, які творили і відкрили "свою гуцульщину".
Олександр Кеніз привітав надвірнянських гуцулів із цією подією, побажав міцного здоров’я, адже попри свою відмінність від решти українців саме гуцули стали оберегом усієї нації. Мужність, чесність, патріотизм та сила духу -це ті риси, які має справжній гуцул, а приміщення щоб дійсно стало гуцульським, культурним епіцентром. 
В рамках святкування голові Всеукраїнського товариства "Гуцульщина" Дмитрові Стефлюку було вручено книгу-альбом художника Яреми Оленюка від керівництва району та міста. 
Голова товариства Дмитро Стефлюк розповів про самобутність гуцулів. Своєрідні архаїчні риси стійко зберігалися в сімейному і громадському побуті гуцулів з властивими йому патріархальними устоями, повагою до батьків і сільських старійшин, у різних галузях духовної культури: традиційних знаннях, віруваннях, звичаях, обрядах.
Продовжився захід на гуцульській забаві у супроводі дівчат з народного фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» та хору «Феліціо», які виконували гуцульські співанки.
  
  
 
 

http://www.nadrda.gov.ua/node/7936

Категорія: Новини Галицької Гуцульщини | Переглядів: 273 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0