Головна » 2017 » Липень » 26

27 липня 2017 року 15.00 у стінах Літературного музею м. Одеси відбудеться відкриття персональної виставки Заслуженого художника України Ворохти Миколи Івановича «Сповідь», присвяченій 70-річному ювілею художника.

Ворохта Микола Іванович народився 18 липня 1947 році в м. Рахів. На творче становлення художника вплинули зустрічі з народним майстром Рахівщини Тулайданом М.М. і народним художником України Коцкою А.А.

У 1971 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту ім. Ушинського (керівник Єфіменко В.Г.). З 1974 по 1998 р працював викладачем кафедри рисунка та живопису архітектурного інституту Одеської державної архітектурно-будівельної академії. Неодноразовий учасник міжнародних, республіканських та всеукраїнських художніх виставок. З 1995 року член Національної спілки художників України. У 2014 році отримав звання Заслуженого художника України.

Творчі роботи Ворохти зберігаються в фондах Міністерства культури України, Музеї української та русинської культури (м. Свідник, Словаччина), Музеї образотворчого мистецтва ім. О. Білого (м.Іллічівськ), Музеї сучасного мистецтва м.Одеси, Івано-Франківської картинної галереї, Закарпатському художньому музеї Й. Бокшая, Мукачівському історичному музеї, а також в приватних колекціях 32 країн світу.

Тематика творів Миколи Івановича Ворохти досить широка: від традиційних гірських і морських пейзажів до новаторських робіт, з використанням нетрадиційних технік і матеріалів; від живопису - до авторської графіки; від абстрактного мистецтва до творів в жанрі соцреалізму.

 

Оргкомітет

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 294 | Додав: Tall_Admin | Дата: 26.07.2017