Головна » 2017 » Жовтень » 26 » У селі Мигове Вижницького району відбувся першиий на Гуцульщині Міжнародний фестиваль гірських професій
16:08
У селі Мигове Вижницького району відбувся першиий на Гуцульщині Міжнародний фестиваль гірських професій

DSCN9665Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк висловив подяку організаторам фестивалю та вручив керівникам району та підприємцям відзнаки за значний внесок у розвиток гуцульського краю.

 

З 20 по 21 жовтня у селі Мигове Вижницького району проходить Міжнародний фестиваль гірських професій, який об’єднав представників різних професій з Франції, Польщі, а також Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

20 жовтня, на базі Мигівського туристичного комплексу відбулося урочисте відкриття фестивалю. За доброю традицією шанованих гостей зустрічали під звуки оркестру та з хлібом.

За словами представників французької делегації Міжнародний фестиваль гірських професій засновано у 1994 році у Франції та проводиться почергово у місті Шамбері (Франція) та країні, яка має гірські території. Попередньою країною, яка проводила фестиваль була Румунія, минулого року він відбувся у Франції. Відтак цей фестиваль на теренах України проводиться вперше.

Голова районної державної адміністрації Руслан Сенчук подякував всім, хто долучився до участі у цьому фестивалі та висловив переконання, що круглі столи, дискусії та конференції дадуть змогу налагодити партнерські стосунки між представниками органів влади, фахівцями гірських професій, обмінятися досвідом щодо гірських ремісничих професій.

«Сподіваюся, що наші шановані гості високо оцінять самобутні культурні традиції Буковини, значний потенціал гірських сіл краю», - сказав він.

Привітали учасників фестивалю заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк, голова районної ради Михайло Андрюк, директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області Тетяна Татарчук, заступник Голови Державної служби зайнятості Роман Криган та керівники делегацій. Показ моделей Вижницького коледжу прикладного мистецтва, народні танці у виконанні вихованців Вижницької школи мистецтв стали яскравим початком фестивалю. Відтак на учасників заходу чекала насичена та цікава програма. Зокрема, засідання круглого столу, панельні дискусії, змагання гірських рятувальних загонів. Також представники делегацій мали змогу скуштувати карпатські чаї, познайомитися з виробниками екологічно чистої продукції, переглянути продукцію арт-мистецьких студій та надавачів туристичних послуг, побувати на майстер-класах та переглянути виставки-продаж майстрів народної творчості.

Темою круглого столу сьогодні була:«Туризм - як чинник економічного розвитку регіону: кращі практики, віхи, перспективи». Привітала учасників заходу генеральний консул Румунії в місті Чернівці Елеонора Молдован.

Про транскордонні проекти, які реалізуються на теренах Буковини в рамках програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова» вела мову Тетяна Татарчук. Керівник туристично-інформаційного центру Катерина Стражир розповіла про роботу центру, який нещодавно відрили у Вижниці.

Учасники круглого столу обговорили питання як розвивати гірські території, як зацікавити туристів, важливим питанням було стан та перспективи розвитку інклюзивного туризму в Україні тощо.

Під час панельних дискусій обговорено Стратегію розвитку Карпатського регіону та розширення співпраці з ЄС.

На завершення першого фестивального дня на учасників чекала фольклорна програма «Гуцульські забави».

 

Категорія: Новини Буковинської Гуцульщини | Переглядів: 272 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0