Головна » 2019 » Серпень » 4 » Музей-резиденцію родини Шухевичів відкрили у Тишківцях
09:24
Музей-резиденцію родини Шухевичів відкрили у Тишківцях

 30 червня 2019 р., у Тишківцях в Городенківському районі Івано-Франківської області відкрили Музей-резиденцію родини Шухевичів, приурочивши відкриття до Дня народження Романа Шухевича, головнокомандувача УПА. 

Заклад розташований за 70 км від Івано-Франківська. Місце для музею обрали невипадково. Саме з цього регіону області бере початок родова лінія Шухевичів. В експозиції представлені особисті речі родини Шухевичів, а також відтворено житлові та робочі приміщення, в яких вони мешкали та працювали. Особливістю експозицією музею став "Вінок", в який вплетене зрізане пасмо волосся кожної однорічної дитини з династії Шухевичів. 

Експозицію понад 6 місяців готували працівники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського (м. Коломия) на чолі з генеральною директоркою Ярославою Ткачук.

 

Також у цей день у Тишківцях стартував перший Форум українських родин, на який з’їхалися відомі родини, вихідці з Прикарпаття. 

На початку дійство поблагословив правлячий єпископ Коломийської єпархії УГКЦ Василій Івасюк, зазначивши, що життя родини Шухевичів є прикладом для сучасних родин, як потрібно будувати Україну. Присутнім представили поважних гостей свята – а це представники родин Шухевичів, Бандерів, Грушевських, Трильовських,  Івасюків, Стефаників, Романюків, Скориків, Цісиків, Бачинських, Гуриків, Сухомлинських, Книшуків, Окуневських  та інших.

З вітальним словом звернулася  в. о. голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка: "Маю честь вас усіх вітати на землі, яка тісно пов’язана з національно-визвольною боротьбою. Саме у Тишківцях зібралися представники родин, які  доклалися до того, щоб Україна стала вільною і незалежною.  Завдяки таким родинам про Україну знають у світі. Символічно у родинній колисці Шухевичів  відбувається перший форум українських родин. Роман Шухевич, як ніхто інший, розумів, що за власну державу треба боротися і якщо потрібно - силою зброї".

Перед учасникми форуму витупила представниця родини Шухевичів Марія Шухевич, яка подякувала організаторам за запрошення і музей. Сільський голова Тишківців Іван Пронич зауважив, що такий форум проводять у Тишківцях вперше, але сподіваються надалі організовувати його щороку. 

Насамкінець до присутніх звернувся Юрій Шухевич: “Найгірше, що ми втрачаємо здобутки наших предків. Зараз такий високий шанс реваншу проросійських сил, і це наслідок того, як ми виховували свою молодь. Ми кажемо, що ми патріоти, але те, що зараз відбувається, доводить, що ми виховували кого завгодно, але не українців”.

Форум продовжила наукова конференція. А завершилося дійство концертом відомих родинних колективів і молодіжною забавою.

Фото: УНІАН, ТСН, Івано-Франківська ОДА.
Джерело: Місто, Дзеркало медіа, Kurs  

Категорія: Новини Галицької Гуцульщини | Переглядів: 102 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0