Головна » 2018 » Липень » 26 » Делегація з Коломийщини відвідала фестиваль «Гуцулія» в Румунії
10:43
Делегація з Коломийщини відвідала фестиваль «Гуцулія» в Румунії
21-22 липня в Репеде Марамурешського повіту Румунії відбувся ІІ Міжнародний фестиваль етнографії та фольклору «Гуцулія», який організовує Фонд союз гуцулів Румунії, повідомляє Бартка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.
Варто додати, Марамурещину населяють 96% етнічних українців, які з покоління в покоління передають звичаї, мову та православну віру.
Саме сюди завітали представники Коломийського району. До складу офіційної делегації, яку очолили голови Коломийської райдержадміністрації Любомир Глушков та Коломийської райради Роман Дячук, увійшли голова товариства «Гуцульщина» Дмитро Чорний та мистецькі колективи – оркестр народних інструментів Будинку культури селища Отинія, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Яворина» Будинку культури с. Раківчик.
З вітальним словом звернулися голова фонду «Союз гуцулів Румунії» Василь Попович, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк. У програмі фестивалю виступали як місцеві колективи, так і колективи з Німеччини та України.
Під час перебування на гостинній Марамурешській землі делегація та учасники аматорських колективів відвідали пам’ятку архітектури – жіночий монастир Барсана, занесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цікавим було відвідання місцевої православної церкви з неповторим розписом у Репеді. У Сігеті приємно вразив музей просто неба, де зібрані давні хати і господарські прибудови з відтвореними подвір’ями і унікальними різьбленими брамами на площі близько 12 гектарів. Екскурсії організував та сам особисто супроводжував голова фонду «Союз гуцулів Румунії» Василь Попович.
Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 198 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0