Головна » Статті » Різне

У категорії матеріалів: 22
Показано матеріалів: 21-22
Сторінки: « 1 2 3

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Його біографія — а це життєпис одного з найкращих українських командирів оперативно-тактичної ланки доби початку визвольної боротьби — нагадує пригодницький роман. Немає сумніву, що у США вона могла би стати основою для створення голлівудського блокбастера. Активна участь у Першій світовій на різних командних посадах у Легіоні українських січових стрільців (УСС), у бойових діях на теренах Галичини й центральної України протягом 1918—1920 рр., полони і втечі, робота в Галицькому бюро при РКП(б) у Москві й резидентурі радянської розвідки за кордоном, загибель на Соловках — це далеко не повний перелік життєвих віх цієї людини. Але водночас в її долі — й надто багато загадок і таємниць...

Так деякі дослідники української історії XX століття пишуть про вихідця із сучасної Верховини — Осипа Букшованого (псевдо —
О. іванович), відомого галицького й українського військового і громадсько-політичного діяча, журналіста, видавця. Вже із скупої хронології його життя видно, якою непересічною постаттю був наш краянин. Він народився в родині священика 1 червня 125 років тому. 1908-го закінчив Коломийську гімназію, а 1913-го — Львівську політехніку. Служив в австро-угорській армії, з якої демобілізувався незадовго до війни у званні поручника. В УСС — із серпня 1914 р. Пройшов шлях від команданта сотні, бригади до командира ударної групи «Схід» Української Галицької Армії, до якої влилося чимало «усусів».

читати далі >

Різне | Переглядів: 421 | Додав: Tall_Admin | Дата: 15.06.2016

Справжнім вчителем ми називаємо людину, які здійснила великий  ідейний, ціннісний, ментальний вплив на  іншу людину (інших людей), а не зводитися до простого інформаційного наповнення «знаннями». Правда, справжній вчитель обов’язково покликає своїх учнів до великих знань, умінь, навиків. Такий вчитель, по суті, кує долю своїх учнів. Протягом свого життя ми маємо багато вчителів, але справжніх – одиниці.  Тому, як на мене, справжній Вчитель, як і справжнє Слово, повинні писатися з великої літери.

Одним із таких є професор УжНу Михайло Петрович Тиводар, якого по праву охрестили корифеєм української етнології. Не  будемо тут перераховувати його титули і науковий доробок. Він розміщений на сторінці у вікіпедії та і інших публікаціях, тому перераховувати їх зайвий раз, мабуть, непотрібно. Та і завдання цієї публікації дещо інше, розкрити, висвітлити діяльність Михайла Петровича, на власному досвіді, як педагога, вчителя.

читати далі >

Різне | Переглядів: 448 | Додав: Tall_Admin | Дата: 15.06.2016

1-10 11-20 21-22