Головна » Статті » Різне

У категорії матеріалів: 22
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Найвище розташований населений пункт – село Випчина Чернівецької області розташований на висоті 1100 м над р.м.

 

Найбільш високогірне місто – Рахів. Середня його висота становить 820 м над р.м. Цьому місту належить ще один рекорд – найбільший перепад висоти між вулицями – 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої 1000 м.

wikipedia.org

Найвисокогірніше місце праці та наукова споруда – біостаціонар Львівського відділення інституту ботаніки НАН України, який розташований на полонині Пожижевській (1429 м над р.м.). Включає метеостанцію та сніголавинну станцію. Збудований в 1899 р.

Найглибше розташована лікарня – в селі Солотвин Закарпатської області понад 200 років видобувають сіль вищої категорії. В 1968 р. співробітники Ужгородської філії Одеського НДІ курортології вирішили використовувати мікроклімат солотвинських копалень для лікування хворих бронхіальною астмою. Тут було відкрито алергологічну лікарню на 250 ліжок. Підземні палати, насичені високодисперсним аерозолем кухонної солі, розташовані на глибині 206 і 282 м від поверхні землі у товщі соляного пласта. Тривалість одного сеансу, на який хворі опускаються за допомогою ліфта, становить приблизно дві години протягом 30 днів. Створити на поверхні землі такі умови, як у цій лікарні, неможливо: тут завжди стала температура (+23 градусів) і вологість повітря (до 40%), висока насиченість атмосфери кухонною сіллю (10 мг на 1 см кубічний), абсолютна тиша, повністю безалергічне середовище, а кількість мікроорганізмів в повітрі в 5 разів менше, ніж у найстерильнішій операційній.

далі ...

Різне | Переглядів: 728 | Додав: Tall_Admin | Дата: 22.01.2017

 Найвисокогірніше озеро України лежить на висоті 1 801 метра н.р.м., у глибокій улоговині під вершинами Гутин Томнатик та Бребенескул. Через особливості клімату та рельєфу навіть у травні біля озера може лежати сніг.

   На Бребенескул туристи заходять часто: манять краєвиди і можливість “відмітитись” на найвисокогірнішому озері України. Особливо тих, хто в Карпатах вперше.

Проте романтиків варто попередити: хай красиві світлини не вводять вас в оману — на Бребенескулі часто-густо буває не до знімкування панорам. Якщо на Чорногорі негода, на Бребенескулі — подвійна негода. Якщо на Чорногорі холодно, на Бребенескулі — холодно в квадраті. Більшість фотографій, на яких мальовниче гірське озеро залите сонячним світлом і водичка виблискує у теплих променях, зняті у першій половині дня, коли сонце фізично може освічувати цю сторону хребта.

Озеро БребенескулОзеро Бребенескул, фото Василь Лецин

Зважайте, що у другій половині дня сонце дуже швидко ховається за хребет і біля озера спочатку стає прохолодно, а згодом — морозно холодно.

далі ...

Різне | Переглядів: 528 | Додав: Tall_Admin | Дата: 19.09.2016

Українські Карпати – заповідний край первозданної природи. Це споконвічні гори та смарагдові ліси, квітучі полонини та співучі водоспади, бурхливі річки та чарівні гірські озера. Утворені природою в давні часи, Карпатські озера гармонійно вписані в мальовничий гірський ландшафт та підкорюють навіть найдосвідченіших мандрівників своєю холодною, непідступною та неповторною красою. Пропонуємо до вашої уваги огляд 10 казкових Карпатських озер – магнетичних, оповитих легендами, часом, небезпечних, але неймовірно привабливих гірських очей.

Синевир 

Легендарне Морське Око – найбільше озеро Українських Карпат, окраса неприступних Ґорґанів, розташоване у Міжгірському районі Закарпаття. Велична пам’ятка природи, народжена потужним зсувом гори 10 тис. років тому, розташувалася на висоті близько 1 тис. метрів над рівнем моря та має глибину до 20 метрів. В прозорих водах Синевира відбивається давня історія Карпат, лісова тиша та вічна небесна блакить.

Synevyr-ozero1Романтична народна легенда пов’язує виникнення озера з історією кохання дівчини з багатої родини Сині та простого пастуха Вира. Доля безжалісно розлучила закоханих, Вир був підступно вбитий по волі батька Сині, і від невтішних сліз дівчини утворився глибокий Синевир. І лише місце драми залишилося над водою у вигляді острівця посеред озера.далі >

Різне | Переглядів: 602 | Додав: Tall_Admin | Дата: 19.09.2016

Щоразу, мандруючи Україною, переконуюся у її неповторності та унікальності. Навіть географічний центр Європи – у нас! І це не жарт. Він насправді знаходиться на території найвисокогірнішого району України – Рахівського, Закарпатської області, неподалік села Ділове.

Ще наприкінці ХІХ століття в Закарпатті відбулися геодезичні дослідження, які проводили провідні географи Австро-Угорської імперії. Їхньою метою було підготувати проект побудови залізниці з Рахова в Сигіт-Мармароський (сучасна Румунія). Попутно з цими роботами вони встановили, що у Верхньотисянській котловині знаходиться центр Європи. Хіба це не унікальна особливість, яка б могла вдало вирізняти наш край на європейському континенті з-поміж багатьох інших? З глибини віків, перебуваючи на перетині чи не всіх європейських доріг, слов’янська земля перегукувалася історією, духовністю, культурою і долею з цілим світом, але, попри те, ніколи не губилася в нім.37

Висновки географів зацікавили вчених з віденського Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту. Вивчивши ретельно місцевість, вони точно визначили місце передбачуваного географічного центру Європи. 1887 року тут встановили історичний знак з каменем. Зважаючи на те, що євпропейська система цінностей зараз є панівною в світі, а це – географічний центр Європи, отже це ще й центр Землі – пуп світу!

далі >

Різне | Переглядів: 603 | Додав: Tall_Admin | Дата: 19.09.2016

Різне | Переглядів: 457 | Додав: Tall_Admin | Дата: 08.09.2016

Різне | Переглядів: 450 | Додав: Tall_Admin | Дата: 07.09.2016

Гуцульщина подарувала світові багато талановитих і цікавих людей, які проявили себе в різних сферах людської діяльності. Серед них і Мирослав Михайлович Габорак, знаний на Прикарпатті освітянин, талановитий вчений, невтомний дослідник історії та культури рідного краю, активний громадський діяч. А ще автор дев’яти книг про походження географічних назв Прикарпаття та найменувань людей.

Народився він 10 січня 1952 року в невеличкому селі Текуча, що на Косівщині, у сім’ї простого гуцульського селянина. Його батько влітку випасав худобу на полонині, а взимку або працював у бутині, або шив гуцульські кожухи та кептарі. Тому полонина змалку увійшла в життя й маленького Миросика. Кожного літа, починаючи з п’яти років, пізнавав нелегкі будні полонинського життя. Спочатку доглядав хромалі – вівці з пошкодженими чи хворими ногами, наганяв у струнку овечу отару під час її доїння, а пізніше й сам став повноцінним вівчарем. Виростаючи в одному з найкращих куточків України, своєрідному не лише своєю чудовою природою, а й багатою історією, культурою й побутом горян, він із дитинства прагнув глибше пізнати навколишню дійсність, розкрити перед собою таємничість карпатської природи та нелегку, але таку цікаву й багатогранну історичну долю гуцулів. Тому, будучи школярем, багато читав, збирав книжки про Гуцульщину та її людей, часто заслуховувався розповідями старших людей про буремні минувші дні.  

читати далі >

Різне | Переглядів: 955 | Додав: Tall_Admin | Дата: 23.08.2016

Справжня Гуцулка Ксеня проживає в Чикаго

Гуцулка Ксеня - легендарна українська пісня-танго, роками не втрачає популярності. Її переспівували десятки, а то й сотні разів. Та мало хто знає, що оспівують у ній не якусь вигадану Ксеню або ж збірний дівочий образ, а цілком реальну дівчинку, родом із Шешор. Її ім'я - Ксенія Бурачинська-Данилишин. Живе вона у Чикаго. Найвідоміша у світі гуцулка розповіла Ukrainian Chicago, як було створено безсмертний хіт та чому вона разом із родиною опинилася за океаном.

Багато з українців узагалі не знають, що у славнозвісної ''Гуцулки Ксені'' є автор та вважають пісню народною. Втім це не так. Коли маленькій Ксені Бурачинській було 13 років, її дядько, Роман Савицький, написав для неї пісню. Трапилось це наприкінці літа, приблизно на початку 1930-их років. Мама Ксені – Ірина Бурачинська – влаштувала прийом, на який з'їхалось дуже багато гостей. Тоді ж Ксеня й попросила дядька скласти таку пісню, щоб уся Гуцульщина співала.

читати далі >

Різне | Переглядів: 430 | Додав: Tall_Admin | Дата: 17.08.2016

 

Михайло Вишиванюк

18 червня ц.р. відійшов у вічність довголітній губернатор Івано-Франківщини Михайло Вишиванюк.

 

Нашу українську громаду обгорнув глибокий смуток, тобто не тільки родину і близьких друзів, але Франківщину і цілу Україну. До речі смуток відчутний також у діаспорі.

 

Михайло та я дружили. Ми запізналися через спільного друга, не потребували один одного для будь якої справи і ніколи не просили один одного ласки. Одначе, ми завжди відчували, що коли була би потреба, то один другому напевне допоможе. Це було внутрішнє відчуття бо не було конкретної потреби. Нас єднали також спільні батьківщини, Україна і Івано-Франківщина, хоч Михайло був гуцул, а я бойко з Ню Йорку по батьковій лінії. Правду кажучи, ми далеко більше не годилися ніж годилися, але все ж таки ми взаємно дружили, ми гостили один другого, ми дискутували, ми інколи сварилися, але ми завжди один одного взаємно поважали та відкрито кажучи любили.

читати далі >

Різне | Переглядів: 496 | Додав: Tall_Admin | Дата: 23.06.2016

Днями професор кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, кандидат юридичних наук, перший голова Верховинської районної організації НРУ , член ради Івано-Франківського відділення Всеукраїнського товариства “Гуцульщина» Михайло ОСЛАВСЬКИЙ святкував своє 70-річчя.

Народився ювіляр у селі Верхній Ясенів, у сім’ї колишнього вояка УПА. Вищу юридичну освіту здобув у Іркутську, і у1975 році повернувся в Україну.

В 1990 році організував і очолив районну організацію НРУ. Під його керівництвом проводилась активна робота за утвердження української державності в протистоянні з комуністичним режимом, проведено чимало політичних акцій на теренах краю. Михайло Іванович - один з перших борців на Верховинщині за незалежність України. його настирливість, відповідальність у політичній діяльності високо цінив В’ячеслав Чорновіл, з яким його роками єднала міцна дружба і тісна співпраця.

читати далі >

Різне | Переглядів: 736 | Додав: Tall_Admin | Дата: 15.06.2016

1-10 11-20 21-22