Головна » 2017 » Березень » 7 » У німецькому Мюнхені пройде "Гуцульський тиждень"
11:49
У німецькому Мюнхені пройде "Гуцульський тиждень"
news-image: У німецькому Мюнхені пройде "Гуцульський тиждень"Щоб розказати європейцям про етнографічний регіон України з 12 по 18 березня у німецькому Мюнхені відбудеться гуцульський тиждень "Дух Гуцулів – містичного гірського народу українських Карпат".

Проведення "Гуцульського тижня" у Мюнхені має на меті познайомити європейців із культурно-мистецькими традиціями гуцулів, які зберегли унікальний скарб мальовничих обрядів і вірувань, містично поєднали дохристиянські та християнські символи й традиції, пише сайт Верховина.

Реалізація проекту різновекторна і включає як презентацію рудиментарних зразків фольклору гуцулів, так і його відображення у сучасному театрі, кіно, музиці, образотворчому мистецтві. Акцію здійснює група професійних, визнаних на національному і міжнародному рівнях митців. Унікальна культурна спадщина горян українських Карпат суттєво вплинула на сучасне мистецтво. Різні жанри професійної художньої творчості, представлені у контексті етнічно рідкісного краю, інспірують діалог із інтелектуальними та мистецькими колами Західної Європи.

   Ініціатива і здійснення проекту "Дух Гуцулів – містичного гірського народу українських Карпат" належать українському диригенту Оксані Линів (з 2017 року – головний диригент Оперного театру та філармонійного оркестру австрійського міста Граца) за участю Нової мюнхенської філармонії, Українського Вільного університету Мюнхена (UFU), LvivMozArt, Генерального консульства України в Мюнхені, Чеського центру Мюнхена (ČC), Спілки "Україна" зі сприяння українській культурі (“Ukraina” Gesellschaft zur Förderung ukrainischer Kultur e.V.), Салону "C. BECHSTEIN".

   Під час "Гуцульського тижня" у різних локаціях міста мюнхенська культурна еліта матиме можливість познайомитися із різними стилями, жанрами і методами найважливіших фольклорних і професійних раритетів творчості Гуцульщини. В одному з найкращих концертних залів Мюнхена (Геркулес-залі), у художніх майстернях, у кіно- й театральному просторах заплановані акції, які на першому плані включатимуть показ фільму "Тіні забутих предків" і виконання "Гуцульського триптиха" Мирослава Скорика (1938*). Видатний український композитор офіційно запрошений до Мюнхена почесним гостем "Гуцульського тижня" Українським Вільним університетом, особисто Оксаною Линів і ректором університету професором Марією Пришляк. Композитор буде присутнім на заходах проекту "Дух Гуцулів – містичного гірського народу українських Карпат", а також візьме участь у круглому столі, дискусіях та обміні думками серед митців та експертів із різних галузей мистецтва.

http://www.blitz.if.ua/news/u-nimeckomu-myunheni-proyde-guculskyy-tyzhden.html

 

Категорія: Новини Гуцульщини | Переглядів: 206 | Додав: Tall_Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0